czerwiec 2015

Góralki z nizin rozmowa z Agatą Matejczuk oraz Moniką Jakubaszek

3639 Agata Matejczuk oraz Monika Jakubaszek z KS Alaska miesiąc temu wygrały Bieg Rzeźnika. W krótkiej rozmowie dziewczyny podsumowują swój start, opowiadają o przygotowaniach oraz planach na jesienny sezon.

Bartek Sobecki: Dziewczyny gratuluję zwycięstwa w Biegu Rzeźnika, powiedzcie kiedy powstał pomysł wspólnego biegu i czy od razu dostałyście się na listę startową biegu:

Opublikowano w:

Letnia odsłona największego cyklu biegów w Polsce! Już 27 lipca w Łodzi!

3638 2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów. Każdy na dystansie 5 km. Start - 27 lipca w Łodzi, meta – 7 sierpnia w Lublinie. O czym mowa? CITY TRAIL onTour – czyli letnia odsłona największego cyklu biegów w Polsce.  CITY TRAIL to 5-kilometrowe biegi przełajowe odbywające się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z nich w trakcie edycji odbywa się po 6 biegów.

Opublikowano w:

Ultra Kamieńsk - bieg górski w centrum Polski

3635 Ultra Kamieńsk to nowa impreza na biegowej mapie Polski, która odbędzie się 3 października 2015 roku. Trasa wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej nieopodal Bełchatowa, zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse 25 km i 50 km oraz bieg sztafetowy. 

Opublikowano w:

Jeden weekend, cztery imprezy biegowe w łódzkim!

3634 Bardzo ciekawie zapowiada się zbliżający się biegowy weekend, zawodnicy do wyboru mają aż cztery imprezy biegowe, należy do tego dodać cotygodniowe biegi w ramach parkrun Łódź. Pierwszy bieg odbędzie się już w piątek, jest to debiutujący I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. Bieg pomimo pierwszej edycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, limit 500 biegaczy wyczerpał się już na kilka tygodni przez zawodami. Start biegu zaplanowany jest o 21:00 z pod budynkiem sądu, a meta znajduje się na Starym Rynku.

Opublikowano w:

2x ultra i powrót do szybkości

3632 Po szybkim maju z życiówkami na piątkę i dychę, koniec maja i czerwiec to dwa ultrabiegi w tym jeden w górach i na koniec powrót do szybkości. 30/31.05 - Rzeźnik Ultra, 13.06 - Supermaraton Ozorkowski, 21.06 - Zduńskowolska Dycha.

Rok zleciał...(podsumowanie) czyżby koniec ??? jest kryzys ale jest i zwycięstwo.

3630 Moja historia z sportem rozpoczęła się dokładnie rok temu. Mój młodszy brat biegał już od kilku miesięcy i dość często zdarzało mi się jeździć na różnego rodzaju zawody by go tam dopingować. W tamtym czasie ważyłem grubo ponad 135kg i nie w głowie mi była jakakolwiek aktywność fizyczna. Na tych wszystkich wyjazdach poznałem ogrom wspaniałych ludzi, atmosfera panująca na takich biegowych imprezach wręcz przyciągała. Pojawiałem się jako kibic właściwie na każdych zawodach w których brał udział mój brat.

Łodzianie na podium w Zduńskiej Woli relacja Roberta "BADYLA" Sobczaka

3629 I Zduńskowolska Dycha zapowiadała się na godną uwagi imprezę biegową. Ambasadorem biegu został Artur Kozłowski, którego przedstawiać nie trzeba. Toteż mocna ekipa z Łodzi plus rodzynek ze Zgierza postanowiła powalczyć na atestowanej 10km trasie o dobre wyniki a może i nawet o podium w klasyfikacji drużynowej jako RYSIOTEAM. W dniu imprezy pogoda nie rozpieszczała choć nie było zbyt ciepło co mogło wróżyć żwawe bieganie. Na miejscu okazało się, że listę startową odhacza sam Mistrz Polski w biegu ulicznym na 5km.

Opublikowano w:

Kobieta w biegu, czyli jak połączyć pasję z codziennością

3628 „Czy można pracować „pełną parą”, rozwijać swoje pasje, stawiać sobie cele i spełniać marzenia, a przy tym nie zaniedbać rodziny i wciąż mieć czyste ubrania w szafie? Czy da się pogodzić życie rodzinne ze swoim własnym „ja” i realizować siebie bez szkody dla najbliższych? Wreszcie – czy można być mamą i biegać ultramaratony? I po co w ogóle biegać? Po co się męczyć, wstawać przed świtem lub wychodzić na trening późnym wieczorem? Dlaczego mimo wszystko warto?

Opublikowano w:

Bieg Wygasłych Wulkanów - subiektywna relacja Radka Sekiety

3626 Zawody jak co roku rozpoczynały się od sobotnich kwalifikacji, celem teamu pierwsza 9 w eliminacjach co dawało prawo startu w pierwszej grupie biegu finałowego. Pech chciał że 4 osoby z teamu znalazły się w jednej grupie eliminacyjnej i już było wiadomo że w finale może być nas max 2 osoby (do finału eliminacji przechodził tylko zwycięzca swojego biegu). Należy dodać że kobiety z poszczególnych grup startowały z przewagą czasową (zależną od nastroju organizatora Mirona).

Opublikowano w:

Pół nocy w biegu

Czy zastanawialiście się kiedyś nad zrównoważonym bieganiem? Albo nad zrównoważoną dietą? Zrównoważonym rozwojem? To takie modne i słuszne zarazem. Podobnież Olimpiada w Londynie była zrównoważona.
Pierwsza zasada zrównoważonego rozwoju brzmi: 
Istoty ludzkie są w centrum zainteresowania w procesie zrównoważonego rozwoju. Mają prawo do zdrowego i twórczego życia w harmonii z przyrodą.