czerwiec 2014

APARACIK SŁUŻBOWY - FINAŁ

2635 28 czerwca, przed inauguracyjnym trzeci sezon biegiem parkrun, odbyła się miła uroczystość. Z bardzo pozytywnym finałem zakończyła się akcja APARACIK SŁUŻBOWY. Chyba wszyscy pamiętają krążącą na wiosennych łódzkich biegach, zorganizowanych treningach oraz imprezach integracyjnych, charakterystyczną puszkę. W połowie czerwca puszka dała sygnał, że już jest czas. Nastąpiło, również na parkrunie, oficjalne, komisyjne sprawdzenie zawartości. Wyszło tak, że udało się nam zorganizować bieg na 1610m. W biegu wzięło udział ok.

Opublikowano w:

Żywot biegacza oszusta

2634 Temat, który co jakiś czas wraca, zarówno podczas małych jak i dużych imprez biegowych. Głośny był chociażby przypadek z tegorocznego Maratonu w Bostonie, gdzie czujne oko fotografa wyłapało cztery osoby biegnące z … tym samym numerem startowym.  Niestety na naszym podwórku nie jest inaczej. Zawodnicy biegają w zawodach bez numerów startowych, wbiegając na metę biorą bez skrupułów medal, wodę itd.

Łódź Business Run

2631 Łódź Business Run to nie tylko doskonała zabawa i okazja do integracji lokalnego środowiska biznesowego, ale przede wszystkim szansa, by swój zespołowy wysiłek zadedykować osobie potrzebującej. Dochód z opłat startowych przekazany zostanie bowiem na zakup protez dla Tomasza Matuszkiewicza - podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Misja Łódź Business Run

Opublikowano w:

II Radomszczański Bieg Uliczny

2629 W najbliższą niedzielę odbędzie się II Radomszczański Bieg Uliczny, który jest równocześnie Memoriałem Mariana Szymańskiego. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 10 km, a start oraz meta będą usytuowane obok budynku urzędu miasta w Radomsku. Dla początkujących biegaczy organizatorzy przygotowali zawody na dystansie 2 km, które odbędą się przed biegiemgłównym. Uczestnicy obydwóch biegów na mecie otrzymają pamiątkowe medale.

Opublikowano w:

Otwarcie ulicy Piotrkowskiej na sportowo

2628 Nadchodzący weekend w Łodzi będzie stał pod znakiem imprez przygotowanych specjalnie na okazję otwarcie ulicy Piotrkowskiej, która przez ostatnie dwa lata była remontowana. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku, w sobotę będzie można wziąć udział w Rolkomanii, a w niedzielę przebiec się po wyremontowanej „Pietrynie”. „Bieg ma charakter otwarty – dla wszystkich chętnych od 2 lat do 102 lat. Nie pobiera się opłaty startowej. Dystans do przebiegnięcia to 1800 m na odcinku od Placu Wolności do Al. Mickiewicza.

Opublikowano w:

Jan Morawiec po raz kolejny ze złotem!

2626 W miniony weekend odbył się XXIII Międzynarodowy MARATON EKOLOGICZNY pam. Tomasza Hopfera w ramach którego zorganizowano Mistrzostwa Polski Weteranów. Na starcie nie mogło zabraknąć Jana Morawca z Łodzi, który po raz kolejny zdominował rywalizację w swojej kategorii wiekowej zostając Mistrzem Polski. Pan Jan przekroczył linię mety z czasem 4:15:23. Serdecznie gratulujemy!

Opublikowano w:

III Biegowa Bitwa o Łódź

2625 W najbliższą sobotę 28.06.2014 odbędzie się III Biegowa Bitwa o Łódź – najtrudniejszy bieg na ziemi łódzkiej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 13 km trasę urozmaiconą przeszkodami.  Jak co roku odbędą się również biegi dla najmłodszych. Na dzień dzisiejszy są jeszcze wolne miejsca na wszystkie biegi. Szczegóły imprezy na www.bitwaolodz.pl (zakładka notatki). Zapraszam zarówno zawodników jak i kibiców. 

Harmonogram imprezy 

Opublikowano w:

Berlin Calling - zagraniczny debiut Miłosza Sochy

2618 Berlin Calling – tytuł filmu opowiadającego o Berlińskim klimacie z muzyką techno w tle i szaleńczym pędem w sercu. Dokładnie poczułem go siedząc w noc poprzedzającą mój start w biegu na 10km, w jednym z małych klubów poupychanych w kamienicach dzielnicy Kreuzberg. W głowie utkwił mi obraz pięknej skośnookiej kobiety, która zanim pozwoliła Nam usłyszeć dźwięk tak go zapętliła, że odniosłem wrażenie, iż jest jakby integralną częścią ścian, w których się znaleźliśmy, wypływa z nich i synchronizuje się z pulsem bawiących się ludzi.

Opublikowano w:

„Rak. To się Leczy” blisko 500 zawodników na starcie!

2617 W minioną niedzielę odbył się w Łodzi bieg charytatywny „Rak. To się Leczy!”, w którym wystartowało blisko 500 zawodników, mierząc się z 5 km trasą wytyczoną w parku 3 Maja i Baden Powella. Biegacze pobiegli w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, które otrzymali w pakiecie startowym. Po przekroczeniu linii mety na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. „Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym biegu, który oprócz rywalizacji sportowej miał szczytny cel.

Opublikowano w:

Półmaraton Skierniewicki – rekord trasy

2616 W III Półmaratonie Skierniewickim wystartowało ponad 200 zawodników z Polski i zagranicy. W tegorocznej edycji padł rekordy trasy, który ustanowił reprezentant Białorusi – Stepan Pogovtsov zwyciężając w czasie 1:08:53. Wśród kobiet najlepsza okazała się Volka Kaminskaya również z Białorusi, która dystans 21 km pokonała w czasie 1:27:31. W rywalizacji nordic walking triumfowali Damian Smus z Sochaczewa oraz Barbara Jędrycha z Skierniewic.

Opublikowano w: