marzec 2014

Ruszają prace ziemne.

2414 Wczoraj upłynęły dwa tygodnie od złożenia zawiadomienia przez Klub Biegacza Korona Pabianice o rozpoczęciu prac budowlanych na torze motokrosowym w Piątkowisku. Dzięki temu dzisiaj uprawomocniła się decyzja i zaczynamy inwestycję. Chcemy uatrakcyjnić nasz bieg "Dycha na Piątkę", który odbędzie się już 7 czerwca, poprzez zwiększenie jego trudności. W poprzedniej edycji wszyscy byli zadowoleni, jednak niektórzy mieli mały niedosyt. Niestety w naszym regionie trudno znaleźć wyższe górki, dlatego postanowiliśmy je sztucznie podnieść.

Opublikowano w:

LCJRun wystartowały zapisy i ... już się zakończyły!

2254 W nocy z 17 na 18 maja 2014 roku odbędzie się pierwszy w historii Polski bieg po płycie startowej czynnego lotniska międzynarodowego pod patronatem Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej o nazwie LCJRun. Zainteresowanie imprezą przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów, limit 650 uczestników wyczerpał się po niespełna 2,5 h. Celem biegu jest promocja Łodzi oraz Portu Lotniczego, a także zdrowego trybu życia, który można osiągnąć uprawiając sport, w tym przypadku bieganie. 650 zawodników rywalizować będzie na dystansie 5 kilometrów.

Opublikowano w:

Maraton Dookoła Jeziora Sulejowskiego

Maraton Dookoła Jeziora Sulejowskiego

Dystans: ~50 km

Miejscowość: Sulejów

Starona: www.bikeorient.pl/maraton

Data: 
Sob, 13/09/2014 - 09:00 - 18:00
Opublikowano w:

Bike Orient - Dolina Warty

Bike Orient - Dolina Warty

Miejscowość: Szczepocice koło Radomska

Strona: www.bikeorient.pl

Data: 
Sob, 05/04/2014 - 09:00 - 18:00
Opublikowano w:

Już tylko miesiąc do Dychy Justynów-Janówka.

2412 Czas szybko płynie i pozostał nam niecały miesiąc do startu w 6 edycji Dychy Justynów-Janówka.  Pozostało też już niewiele wolnych miejsc w biegu głównym na 10 km i w marszu nordic walking.  Nie zwlekajcie z zapisami. Mamy też prośbę do osób które się zapisały, a wiedzą, że z różnych powodów nie wystartują, żeby wysłały maila do organizatora z rezygnacją z udziału biuro@justynow-janowka.pl .

Opublikowano w:

Letnie GP Łodzi 2014 - biegi dla dzieci i klasyfikacja rodzinna

2411 W niedzielę 6 kwietnia startuje letnie GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking, pierwsza impreza odbędzie się na terenie parku Julianowskiego. Wzorem ubiegłorocznych zawodów zorganizowany zostanie cykl dla najmłodszych. Dzieci rywalizować będą na trzech dystansach – przedszkolaki – 150 m, uczniowie szkół podstawowych klasy I-III-500 m, a klasy IV-VI-1000m. W poszczególnych zawodach wzorem biegu głównego wszystkim startującym dzieciom zostaną przydzielone punkty.

Opublikowano w:

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w BnO

2407 Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" Łódź zaprasza na najwyższe rangą regionalne zawody na orientację, czyli Mistrzostwa Województwa Łódzkiegow Biegu na Orientację, które odbędą się już w sobotę 5 kwietnia w Arturówku. Szykuje się nie lada rywalizacja, ponieważ w swoich kategoriach zmagać się będą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. A wszystko na ciekawych trasach i zupełnie nowej mapie terenu Arturówka, czyli części największego leśnego kompleksu na terenie miasta w Europie!

Opublikowano w:

Rysie na Ślęży - relacja Sebastiana Serafickiego

2406 Na już cyklicznym, noworocznym spotkaniu RYSI, jednym z tematów był  kalendarz biegów, czyli gdzie i kiedy pojawimy się aby uatrakcyjnić  zawody. W czasie dyskusji okazało się że w jednym terminie odbędą się dwa interesujące półmaratony: Pabianicki i Ślężański. Jako że w Pabianicach już niektórzy biegali zdecydowaliśmy że kilku z Nas wybierze  się na Półmaraton Ślężański.

Opublikowano w:

Półmaraton w Pabianicach - zwycięstwo myśli taktycznej

2405 Daj z siebie wszystko, ziomek, cel jest tak blisko! - rozlega się z głośników na pabianickim stadionie. No wiadomo że dam z siebie wszystko, po to tu przyjechałem, ale jaki jest cel? Minimalny 1:42, niemożliwy 1:40, realnie coś pomiędzy... W kieszeni rozpiska czasów zakładająca właśnie takie warianty, z dość spokojnym początkiem i stopniowym przyśpieszaniem. Jedno co wiem to że życiówka raczej padnie, bo nigdy wcześniej nie biegłem asfaltowej połówki.

Trucht – Centrum Endorfin, nowy sklep dla biegaczy w Łodzi

2398 W marcu otworzyliśmy nowy sklep dla biegaczy i triathlonistów w Łodzi: Trucht – Centrum Endorfin, który znajduje się przy siłowni Vera Sport. Chcieliśmy wprowadzić do naszego miasta nową jakość biegania, a przede wszystkim stworzyć przestrzeń dla miłośników sportu. Trucht to nie tylko sklep z profesjonalnym sprzętem biegowym, ale także centrum spotkań i miejsce, w którym biegacze będą mogli wymienić się doświadczeniami, porozmawiać oraz uzyskać porady specjalistów. 

Opublikowano w: