czerwiec 2013

Rozciąganie mięśni odwodzących w stawie biodrowym

1971 Do tej grupy mięśniowej będzie przede wszystkim należeć mięsień pośladkowy średni i naprężacz powięzi szerokiej. Można by było tu jeszcze zaklasyfikować mięsień pośladkowy wielki, który przez przyczep do powięzi szerokiej uda posiada składową odwodzącą w stawie biodrowym.  Dlaczego rozciągać odwodziciele stawu biodrowego? Jest to jedna z partii mięśniowych, która jest dosyć mocno narażona na przeciążenia podczas biegania.

Opublikowano w:

Półmaraton Skierniewicki już w sobotę!

1620 W najbliższą sobotę odbędzie się druga edycja Półmaratonu Skierniewickiego, trasa wytyczona została alejkami szutrowymi wokół Zalewu Zadębie.  Do dnia dzisiejszego do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba ponad 300 zawodników. Na wszystkich startujących organizatorzy przygotowali pamiątko koszulki, a na mecie okazałe medale. Osoby niezdecydowane, które nie dokonały zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy będą mogły zapisać się w dniu zawodów w biurze zawodów.

Opublikowano w:

Sztafetowy Maraton Szakala – drużyna biegampolodzi.pl

1970 W połowie lipca odbędzie się trzecia edycja Maratonu Sztafetowego Szakala w łódzkim Arturówku. Jak co roku planujemy wystawić drużynę zarówno szybką i szybszą. Przypominamy, iż zgodnie z regulaminem w skład sztafety wchodzi 7 osób w tym dwie kobiety. Wszystkie chętne osoby do startu prosimy o przesłanie informacji na adres: poczta@biegampolodzi.pl . Jak co roku walczymy do końca i bawimy się jak nigdy! Regulamin zawodów dostępny jest na www.szakalebalut.pl

 

Opublikowano w:

biegampolodzi.pl zdobywa wulkany czyli przetarcie przed Bitwą

1967 Bieg Szlakiem Wygasłych wulkanów to dla mnie wzorzec do naśladowania, jeśli chodzi o imprezy ekstremalne.

Opublikowano w:

III Bieg Fabrykanta - zapisy zamknięte!

1964 W dniu wczorajszym zostały zamknięte zapisy na III Bieg Fabrykanta. W ostatni weekend sierpnia na trasie wyznaczonej na terenie Księżego Młyna pobiegnie rekordowa liczba ponad 700 zawodników i zawodniczek z Polski i zagranicy m.in. Meksyku, Bułgarii i Portugalii. Wszyscy zawodnicy, którzy nie opłacą wpisowego (35 zł) do dnia 1 lipca (data wpłynięcia środków na konto organizatora) zostaną usunięci z listy startowej. 

Opublikowano w:

Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Wrażenia i relacja.

Na drodze do wrześniowego maratonu w Warszawie zaliczone mam już kilkanaście piątek i kilka dyszek więc w końcu przyszedł czas na pierwszy oficjalny półmaraton. Do wyboru w czerwcu miałem kilka imprez na tym dystansie i ostatecznie zwycięzcą został bieg w Radomiu. Należy dodać, że na szczęście bo bieg ten w przeciwieństwie do Nocnego Wrocławia nad którym też się zastanawiałem, doszedł do skutku. Zaznaczam, że relacja jest jakby nie patrzeć prowadzona z oczu amatora, który ma za sobą dopiero kilkanaście imprez biegowych.

Reprezentanci sieradzbiega.pl na I Półmaratonie Wrocławskim

1958 Wczoraj byliśmy na starcie półmaratonu we Wrocławiu (ja i kolega z GB "Sierdz biega" Jurek Pluciński). 4000 ludzi o godzinie 20 gotowe stanęło na linii startu. Po 10 minutach oczekiwania pojawia się komunikat organizatora - bieg ruszy nie wcześniej niż o 21. Ludzie zdenerwowani, ja też, ale trudno - zaczynam drugą rozgrzewkę i wracam na start przed 21, podobnie jak reszta. Ale na starcie czeka nas nowy komunikat - ruszymy nie wcześniej niż o na 21.30. Gwizdy, niecenzuralne słowa, biegacze mocno poirytowani.

Opublikowano w:

Bieg Rekreacyjny w Bełchatowie

Trzej ozorkowscy dzielni ultrasi sprzed tygodnia - Badyl, Cirrus i ja - udaliśmy się dziś do Bełchatowa na V Bieg Rekreacyjny organizowany przez klub Spartakus Bełchatów. Do ekipy dołączyli Asia i kijkarz Michał. Kobiety i nordic walkerzy mieli do pokonania jedną 5 km pętlę przełajowej leśnej trasy, a mężczyźni biegacze dwie. Pogoda zafundowała nam powtórkę warunków sprzed kilku tygodni z Wiączynia - upał, wilgoć w powietrzu i błoto świeżo po nocnej ulewie zamieniły podbełchatowski lasek w deszczowy las tropikalny.

III Bieg Fabrykanta – ponad 650 zgłoszonych biegaczy

1863 Ubiegłoroczny limit Biegu Fabrykanta liczył 500 biegaczy i został wyczerpany na miesiąc przed zawodami. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na ostatni weekend wakacji, a już po trzech tygodniach od otwarcie zapisów do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba ponad 650 uczestników. Przypominamy, że w III Biegu Fabrykanta obowiązuje limit 750 uczestników.

Opublikowano w:

Festyn „Biegam dla Diabeciaków” w Kleszczowie

Fundacja "Pomoc Młodym Diabetykom" wraz z gminą Kleszczów zaprasza do udziału w Festynie Zdrowotnym „Przeżyj zdrowo wakacje”. Festyn odbędzie się w dniu 29 czerwca br. w godzinach 10.00-17.00 w Kleszczowie start na stadionie Klubu Omega na ul. Sportowej. Obok licznych atrakcji podczas festynu odbędzie się bieg o puchar Fundacji pod hasłem „Biegam dla Diabeciaków”. Zapisy na bieg pod adresem: biuro@diabeciaki.pl do dnia 24.06.br. Dystansem jest 10x1km okrążeń w przepięknym rezerwacie przyrody leżącym w Gminie Kleszczów.

Opublikowano w: