czerwiec 2011

V Maraton Ostrowski im. M. Jakowczyka relacja Piotra Stoleckiego

331 26.06.20011 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się już V Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka. W maratonie tym wzięło udział 133 biegaczy, a wśród nich kilku biegaczy z zagranicy. Wraz ze Zbyszkiem Kucharskim postanowiliśmy zmierzyć się z dystansem 42 km na dość trudnej trasie, która mieściła się w kompleksie leśnym Piaski – Szczygliczka. Przypomnę, że rok temu też brałem udział w tym maratonie razem z Krzyśkiem Łaszczakiem.

Opublikowano w:

Bieg Rzeźnika: Podium Rafała Niedźwiedzińskiego i Sabiny Giełzak

330 Uznawany za najtrudniejszy w kraju Bieg Rzeźnika, rozgrywany od ośmiu lat w Bieszczadach, przeszedł do historii. To impreza już kultowa, której trasa prowadzi z Komańczy czerwonym szlakiem do Ustrzyk Górnych i wynosi prawie 80km z ponad 3200 metrów podejść. Bardzo dobrze w zawodach spisali się reprezentanci Łodzi Sabina Giełzak i Rafał Niedzwiedziński, którzy w kategorii mieszanej zajęli trzecie miejsce z czasem 10h i 28 minut. Trzeba przyznać, że przejście w tym roku Rafała do teamu Inov-8 zaowocowało sporymi sukcesami.

Opublikowano w:

Aktywny weekend w lasach spalskich

323 Spały i jej okolic chyba nie trzeba reklamować. Malownicza dolina Pilicy, miejscowości z ciekawymi zabytkami i rozległe kompleksy leśne dawnej Puszczy Pilickiej to niewątpliwe atuty tego obszaru. Proponujemy Wam niekonwencjonalny sposób poznania tego niezwykle interesującego fragmentu regionu łódzkiego.

Opublikowano w:

Zabierz psa na spacer w ramach OVER ZOO CUP

321 W pierwszą sobotę lipca o godzinie 10 na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich wyruszą uczestnicy Over Zoo Cup - I Mistrzostw Ziemi Łódzkiej w Dogtrekkingu. Ta niezwykła impreza łączy w sobie możliwość obcowania z przyrodą, nawigacji w terenie oraz spędzania aktywnie czasu ze swoim najwierniejszym przyjacielem - psem. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników dwie długości tras - około 10 km i 30 km po najbardziej urokliwych miejscach Lasu Łagiewnickiego.

Opublikowano w:

Udany debiut Biegampolodz.pl TEAM

437 Podczas V Biegu Świętojańskiego nastąpił debiut Biegampolodzi.pl TEAM. Trzeba przyznać, że pierwszy występ był bardzo udany i to w cale nie z uwagi na zajęte miejsca przez jego reprezentantów. Bardzo dobra atmosfera towarzyszyła już na samym początku wszystkim chętnym do reprezentowaniem TEAM-u, którzy spotkali się przed startem. Opisana wcześniej formuła wspólnego biegania i startowania w zawodach, wszystkim przypadła do gustu. Zapadły pierwsze ustalenia, ciekawe pomysły wspólnych wyjazdów ...

Opublikowano w:

Maraton Życia rozpoczęty...

311 W minioną sobotę ok godziny 16:00 Paweł Markut jeden z zawodników elity Maratonu Życia rozpoczął rozgrzewkę z "zającami" (reprezentanci Szakali Bałut oraz Biegampolodzi.pl TEAM), po kilku minutach truchtu był już gotowy do startu. Drugi uczestnik imprezy -  Monika Markut (Sowińska),przygotowywała się do udziału w maratonie w obecności swoich sekundantów (Marty Markut oraz Konrada Sowińskiego).

Opublikowano w:

Lębork Extrem Maraton 2012 - życie jest piękne

310 20 edycja Ekologicznego Maratonu w Lęborku była taka jak zwykle, czyli doskonała. I na tym można zakończyć opis. Można ale... niekoniecznie. Dziesięć lat wcześniej z Michałem Walczewskim uczestniczyliśmy w LEM czyli Lębork EXTREM MARATON. O godzinie 18-tej zakończyłem wówczas zawody, o 20-tej odszedłem od stołu, a o godzinie 9-tej w niedzielny poranek wystartowałem w Lęborku. Późniejsze nasze zeznania pokrywają się, bo znaczną część dystansu przebiegliśmy razem obskakując przydrożne grille.

Opublikowano w:

Biegali po płatkach kwiatowych od „Urzędu do Plebani”w Boże Ciało i w Dniu Ojca”

251 Po raz 3. na odcinku 1 kilometra trasą od urzędu do plebani biegali i maszerowali mieszkańcy Koluszek, Brzezin, Różycy, Katarzynowa, Bogdanki i Piotrkowi Trybunalskiego. Łącznie wystartowało ponad 70 osób, najmłodsza była 2,5 letnia Wiktoria Pietrzyk, najstarszy 58 letni Piotr Patecki. Bieg rozgrywany był w bardzo dobrym tempie, prawie wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe w biegu na 1 km.

Opublikowano w:

I Sztafetowy Maraton Szakala

308 Drodzy biegacze,

W imieniu Klubu Sportowego Szakale Bałut Łódź mam przyjemność zaprosić Was na I Sztafetowy Maraton Szakala, który nasz Klub organizuje 17 lipca 2011 r. w łódzkim Lesie Łagiewnickim. Pragniemy do sportowej rywalizacji wprowadzić element letniego pikniku,  dlatego współzawodnictwo drużyn odbędzie się według formuły 7 zawodników x 6 x 1 km. (co oznacza, że startując w tym biegu wykonujemy po prostu trening interwałowy na bazie "kilometrówek", z dość długimi przerwami). Szczegóły na naszej stronie

Opublikowano w: