maj 2011

Maraton dla zdrowia - konferencja prasowa Łódź Maraton dbam o zdrowie

269 W niedzielny poranek (5 czerwca) do Łodzi wróci maraton. Na jego starcie zobaczymy blisko 1,5 tys. uczestników. Zawody zorganizuje miasto oraz grupa Aptek Dbam o Zdrowie, będąca członkiem Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. Umowa między partnerami została podpisana na 5 lat.

Opublikowano w:

Ogólnopolska Konferencja Nordic Walking - relacja

268 W dniu 28.05.2011 w Jeleniej Górze (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa) odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nordic Walking w ramach projektu pn. Zakochaj się w Nordic Walking. W konferencji udział wzięło ponad 100 osób; zarówno amatorów, jak i wykwalifikowana kadra instruktorska (absolwenci AWF, trenerzy, instruktorzy). Konferencja przebiegła zgodnie z programem - została podzielona na 2 części - panel naukowy i panel Zakochaj się w Nordic Walking.

I Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Dogtrekkingu - 2 lipca 2011 Łódź

267 Już 2 lipca zadebiutuje w Łodzi nowa impreza, będą to I Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w Dogtrekkingu. Polem zmagań będzie Las Łagiewnicki czyli obszar Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Baza zawodów znajdować się będzie na terenie Zajazdu „Na Rogach” w Łodzi przy ulicy Łukowej. Do dyspozycji zawodników będą domki letniskowe, pole namiotowe oraz pokoje gościnne – szczegółowe informacje na stronie zawodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie trasy, pierwsza o długości – 30 km oraz trasa tzw.

Adam Kszczot jedzie na Mistrzostwa Świata

124 Złoty medalista halowych mistrzostw Europy z Paryża Adam Kszczot (RKS Łódź) triumfował w niedzielę w biegu na 800 m w mityngu IAAF w holenderskim Hengelo. W konkursie rzutu dyskiem trzecie miejsce zajął Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław).

XXVIII Ogólnopolski Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie

265 W sobotę 28 maja odbył się XXVIII Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie pod patronatem Prezydent Miasta Zgierza dr Iwony Wieczorek. Łącznie wystartowało około 150 osób.

V Powiatowy Bieg Uliczny im. Jadwigi Wajsówny

264 W minioną niedzielę odbyły się w Pabianicach V Powiatowe Biegi im. J. Wajsówny. Na starcie staneło kilkaset biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 3,6 km. Bieg główny poprzedziła rywalizacja w kategoriach młodzieżowych na dystansie 2,4 km. Poniżej prezentujemy zwyciężców poszczególnych kategorii zarówno biegu głównego jak i młodzieżowego.

Bieg główny:

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację

262 Ponad 200 uczestników stanęło na starcie Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację, które rozegrane zostały w Lesie Łagiewnickim a których organizatorem był UKS Orientuś przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. W ramach zawodów nad którymi patronat objęła prezydent Łodzi pani Hanna Zdanowska  rozegrano XXX Mistrzostwa Szkół Województwa Łódzkiego, IV Akademickie Mistrzostwa Łodzi oraz Mistrzostwa Nauczycieli.