Akademia Maratonu - experci

Dietetyk- Paulina Kruk

Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Odkąd pamiętam interesowałam się zdrowym żywieniem, profilaktyką zdrowotną, jak i sportem. Obecnie oferuję pomoc, doradztwo oraz konsultację dietetyczną z zakresu zdrowego odżywiania. Indywidualnie komponuję jadłospisy w zależności od trybu życia, upodobań kulinarnych oraz stanu zdrowia.
Podczas pierwszej wizyty dokonuję analizy składu ciała, obwodów oraz przeprowadzam wywiad zdrowotny i żywieniowy. Kolejne spotkania służą monitorowaniu przebiegu całej kuracji. Wskazane są cotygodniowe wizyty, które dodatkowo zwiększają motywację. Moi pacjenci mogą liczyć na pełne wsparcie z mojej strony - mailowe jak i telefoniczne.
Najczęściej po pomoc przychodzą do mnie osoby z nadwagą bądź otyłością. Zdarzają się również osoby zainteresowane zdrowym stylem życia, które chcą dowiedzieć się jak układać racjonalną i zbilansowaną dietę.
Zależy mi na tym, żeby nauczyć ludzi zdrowego i smacznego odżywiania. Podczas kuracji odchudzających nie ma wyznaczonych porcji. Pacjenci jedzą tyle dozwolonych produktów, ile chcą. Nikt nie odczuwa męczącego uczucia głodu. Po utracie przewidywanej ilości kilogramów przechodzi się kilkutygodniowy okres stabilizacji. Zapobiega on skutecznie efektowi jo - jo.
Zajmuję się także komponowaniem diet w chorobach m. in. cukrzycy, chorób układu krążenia, nadciśnienia. Udzielam również porad dotyczących zdrowego odżywiania osób zdrowych, sportowców, dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży jak i ludzi starszych.
Moimi głównymi celami są: poprawa stanu zdrowia, samopoczucia oraz zwiększenie samoakceptacji. Stosując się do moich zasad żywienia pacjenci zyskują szczuplejszą sylwetkę, wzrost sił witalnych, poprawę nastroju. Tracą natomiast jedynie zbędne kilogramy.

Instruktor lekkiej atletyki - Krzysztof Pietrzyk

Krzysztof Pietrzyk na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego, instruktorem lekkiej atletyki oraz zawodnikiem LKS Koluszki. W swojej dotychczasowej karierze stawał  ponad 100 razy na podium w zawodach różnej rangi rozgrywanych na terenie całej Polski. Krzysztof Pietrzyk jest również dwukrotnym reprezentantem Polski w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich.(91 m MŚ w Turcji), oraz pięć przebiegniętych maratonów.

Rekordy życiowe:

5 km - 15.40
10 km - 32.01       
15 km - 50.02
21 km - 1.11.10
42 km - 2.33.40

Fizjoterapeuta - Robert Nowicki

Głównie w swojej pracy poświęca się tematyce zespołów bólowych narządu ruchu oraz przywracaniem sprawności po operacjach ortopedycznych.  Sportowiec amator, w czasach studenckich czynny biegacz w AZS-Łódź pod opieką J.Mańki. Aktualnie poświęca się kolarstwu górskiemu, głównie startując w maratonach mtb. Biega w sezonie zimowym przygotowując się do kolejnego sezonu rowerowego. Więcej informacji można uzyskać na www.rehabilitacja-nowicki.net.pl